Eiti į puslapį

Jaunikliai

Dažniausiai lizduose būna 2 – 3 jaunikliai, rečiau  1 arba 4. Anksčiausiai išsiritę jaunikliai užregistruoti gegužės 3 d., vė­liausiai — birželio 3 d.

Jaunikliai išsirita apaugę trumpais baltais it sniegas pūkais. Po savaitės pasirodo antrasis pūkinis apdaras. Pirmąsias dvi savaites jaunikliai dar negali atsistoti, todėl gūžtoje tą laiką guli. Trijų savaičių amžiaus jau bando atsistoti, pradeda augti plunksnos. Tačiau ant kojų stovėti pradeda tik 35 – 40 dienų amžiaus. Maždaug 50 dienų amžiaus jaunikliai jau pilnai apsiplunksnavę ir savo svoriu jau lenkia tėvus. Tačiau tuo metu tėvai pradeda jauniklius maitinti ne taip intensyviai, ir jaunikliai „sulieknėja“. Lizduose išbūna 62 – 67 d., skraidyti pradeda maždaug 65 dienų amžiaus. Anksčiausiai jauni gandrai lizdą paliko liepos 9 d., vėliau­siai – rugpjūčio 6 d.

Kol jaunikliai maži, vienas iš maitintojų nuolat būna lizde ar sergsti įsitaisęs ant šakos kur nors netoliese. Jaunikliams abu tėvai maistą neša gū­žyje ir atryja tiesiog į jauniklių gerkles. E. Drobelio stebėjimais, karštomis dienomis juodieji gandrai gali ir vien pagirdyti jauniklius atrydami balų vandenį be maisto. Ūgtelėję gandriukai maitintojus pasitinka labai agresyviai, todėl maistą atnešęs paukštis vengia ilgiau užsibūti ir kuo greičiau atrijęs maistą skrenda šalin.